Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


ESZTERGOM KÖRZETI 2017 - 2018.TANÉVI XXX.DIÁK

ÚSZÓBAJNOKI ÉS KUPAVERSENYÉNEK KIÍRÁSA

 

Kérek minden középiskolában tanító Kollégát, hogy biztosítson 3 tanulót a versenyre versenybírónak a neveket kérem október 21-ig eljuttatni nekem!

Dobó – Balassa – Szt.Imre – Szt.Erzsébet - Ferences

 

1.A verseny célja:

  • Esztergom és környéke diákjai között népszerűsíteni az úszást, és részükre versenyzési lehetőség biztosítása
  • Válogatóverseny a megyei diákolimpiára
  • A hagyományok folytatása és megőrzése

 

2.A verseny helye és ideje:

  • az Esztergomi Szt.István strandfürdő 50m-es 8 pályás fedett uszodája
  • vízhőfok: 26fok
  • 2017. november 13. hétfő
  • I-II.kcs.:     -  09.00 - 10.30
  • III-IV.kcs.: - 10.30 – 13.00 – csúszás lehetséges
  • V-VI.kcs.:  - 13.00 – 14.00 – csúszás lehetséges

 

3.A verseny résztvevői:

  • Esztergom és környéke tanulói

 

4. A verseny rendezői:

  • EVDE
  • ETC
  • EUC
  • A versenybíróság elnöke: Heer Lajos
  • Elnökhelyettes: Szerencsés Tamás

 

5. Nevezés: a nevezés a helyszínen történik, a versenyzőknek az adott versenyszámnál kell a rajtbírónál gyülekezni! Minden versenyszámot a hangszórókon keresztül fogjuk bemondani! Az igazolt versenyzőket külön értékeljük a 3.4.5-6.korcsoportban.

Fontos, hogy a megyei versenyen csak azok indulhatnak, akik a neten is be voltak nevezve!!

A verseny 1-3 helyezettje indulhat a megyei versenyen az egyéni számokban, a váltókban csak az 1.helyezett szerez jogosultságot az indulásra!

 

Kérem a Testnevelőket és az Edzőket figyelmeztessék az igazolt versenyzőket, hogy ne az amatőr futamban induljanak!!!!

 

„B” kategória (nem igazolt) A III., IV., V. és VI. korcsoport „B” kategóriában azok a versenyzők indulhatnak, akik:

– 2015. szeptember 01. 2017. augusztus 31. között az úszás sportágban érvényes versenyengedéllyel nem rendelkeznek.

 

 

6. Versenyszámok, és versenyszámok sorrendje:

 

                I.kcs.: 2009-ben vagy később születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát

II.kcs.: 2007-2008-ben születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát
  • 4x50m fiú váltó
  • 4x50m leány váltó

III.kcs.: 2005-2006-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány mell / csak igazoltak /
  • 50m fiú és leány mell / csak amatőrök /
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

IV.kcs.: 2003-2004-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

V-VI.kcs.: 1998-2002-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

 

minden versenyszámnál először az igazoltak „A” úsznak,

majd utána az amatőr „B” versenyzők!!!!

 

7.A helyezések eldöntése:

  • időfutam
  • azonos idő esetén újraúszás a dobogós helyezések esetén
  • vitás helyzetekben a versenybíróság dönt / Heer Lajos, Csepregi Attila, Szerencsés Tamás /

 

8.Díjazás:

  • egyéni indulók: érem
  • váltók: érem

 

10.Egyéb:

 

 

 

__________________________________________________________________

ESZTERGOM KÖRZETI 2016 - 2017.TANÉVI XXIX.DIÁK

ÚSZÓBAJNOKI ÉS KUPAVERSENYÉNEK KIÍRÁSA

 

Kérek minden középiskolában tanító Kollégát, hogy biztosítson 3-4 tanulót a versenyre versenybírónak a neveket kérem október 21-ig eljuttatni nekem!

Dobó – Balassa – Szt.Imre – Szt.Erzsébet - Ferences

 

1.A verseny célja:

  • Esztergom és környéke diákjai között népszerűsíteni az úszást, és részükre versenyzési lehetőség biztosítása
  • Válogatóverseny a megyei diákolimpiára
  • A hagyományok folytatása és megőrzése

 

2.A verseny helye és ideje:

  • az Esztergomi Szt.István strandfürdő 50m-es 8 pályás fedett uszodája
  • vízhőfok: 26fok
  • 2016. november 7. hétfő
  • I-II.kcs.:     -  09.00 - 10.30
  • III-IV.kcs.: - 11.00 – 13.00 – csúszás lehetséges
  • V-VI.kcs.:  - 13.30 – 15.00 – csúszás lehetséges

 

3.A verseny résztvevői:

  • Esztergom és környéke tanulói

 

4. A verseny rendezői:

  • EVDE
  • ETC
  • EUC
  • A versenybíróság elnöke: Heer Lajos
  • Elnökhelyettes: Szerencsés Tamás

 

5. Nevezés: a nevezés a helyszínen történik, a versenyzőknek az adott versenyszámnál kell a rajtbírónál gyülekezni! Minden versenyszámot a hangszórókon keresztül fogjuk bemondani! Az igazolt versenyzőket külön értékeljük a 3.4.5.6.korcsoportban.

Fontos, hogy a megyei versenyen csak azok indulhatnak, akik a neten is be voltak nevezve!!

A verseny 1-3 helyezettje indulhat a megyei versenyen az egyéni számokban, a váltókban csak az 1.helyezett szerez jogosultságot az indulásra!

 

Kérem a Testnevelőket és az Edzőket figyelmeztessék az igazolt versenyzőket, hogy ne az amatőr futamban induljanak!!!!

 

„B” kategória (nem igazolt) – • A III., IV., V. és VI. korcsoport „B” kategóriában azok a versenyzők indulhatnak, akik:

– 2014. szeptember 01. óta az úszás valamennyi szakága (úszás, műugrás, műúszás, hosszútáv-úszás), továbbá a vízilabda, az uszonyos- és búvárúszás, az öttusa és a triatlon sportágakban érvényes versenyengedéllyel nem rendelkeznek.

 

6. Versenyszámok, és versenyszámok sorrendje:

 

                I.kcs.: 2008-ban vagy később születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát

II.kcs.: 2006-2007-ben születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát
  • 4x50m fiú váltó
  • 4x50m leány váltó

III.kcs.: 2004-2005-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány hát
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

IV.kcs.: 2002-2003-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

V.kcs.: 2000-2001-ben születettek:

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

VI.kcs.: 1997-1998-1999-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

 

minden versenyszámnál először az igazoltak „A” úsznak,

majd utána az amatőr „B” versenyzők!!!!

 

7.A helyezések eldöntése:

  • időfutam
  • azonos idő esetén újraúszás a dobogós helyezések esetén
  • vitás helyzetekben a versenybíróság dönt / Heer Lajos, Csepregi Attila, Szerencsés Tamás /

 

8.Díjazás:

  • egyéni indulók: érem
  • váltók: érem

 

9.Pontozás:

  1. 10pont
  2. 8pont
  3. 6pont
  4. 5pont
  5. 4pont
  6. 3pont
  7. 2pont
  8. 1pont

A váltóknál a pontozás kétszeres. Iskolákként csak 1 váltó eredménye számít és csak 1 váltó indulhat!

 

10.Egyéb:

 

Felversenyzés nem lehetséges!!!

 

A VERSENY NAPJÁN KÉREM A TESTNEVELŐKET JUTTASSÁK VISSZA A KUPÁKAT! AMELYIK VÉDŐ NEM HOZZA VISSZA A KUPÁT A VERSENYBÍRÓSÁG KIZÁRJA A CSAPATOT A PONTVERENYBŐL!!!!!

 

 

KUPAGYŐZTESEK 2015-16.

 

Iskolák pontversenye

 

 I-II. korcsoport    

I. Árpádházi Szt. Erzsébet

     

III. korcsoport    

I. Árpádházi Szt. Erzsébet

     

IV. korcsoport fiúk  

I.Árpádházi Szt. Erzsébet

 

IV. korcsoport leányok  

I. Árpádházi Szt. Erzsébet

 

V-VI. korcsoport- Fiúk    

I. Árpádházi Szt. Erzsébet

     

Lányok    

I. Dobó Katalin

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ESZTERGOM KÖRZETI 2015 - 2016.TANÉVI XXVIII.DIÁK ÚSZÓBAJNOKI ÉS KUPAVERSENYÉNEK KIÍRÁSA

 

Kérek minden középiskolában tanító Kollégát, hogy biztosítson 3-4 tanulót a versenyre versenybírónak a neveket kérem november 11-ig eljuttatni nekem!

Dobó – Balassa – Szt.Imre – Szt.Erzsébet - Ferences

 

1.A verseny célja:

  • Esztergom és környéke diákjai között népszerűsíteni az úszást, és részükre versenyzési lehetőség biztosítása
  • Válogatóverseny a megyei diákolimpiára
  • A hagyományok folytatása és megőrzése

 

2.A verseny helye és ideje:

  • az Esztergomi Szt.István strandfürdő 50m-es 8 pályás fedett uszodája
  • vízhőfok: 26fok
  • 2015. november 9. hétfő
  • I-II.kcs.:     -  09.00 - 10.30
  • III-IV.kcs.: - 11.00 – 13.00 – csúszás lehetséges
  • V-VI.kcs.:  - 13.30 – 15.00 – csúszás lehetséges

 

3.A verseny résztvevői:

  • Esztergom és környéke tanulói

 

4. A verseny rendezői:

  • EVDE
  • ETC
  • EUC
  • A versenybíróság elnöke: Heer Lajos
  • Elnökhelyettes: Szerencsés Tamás

 

5. Nevezés: a nevezés a helyszínen történik, a versenyzőknek az adott versenyszámnál kell a rajtbírónál gyülekezni! Minden versenyszámot a hangszórókon keresztül fogjuk bemondani! Az igazolt versenyzőket külön értékeljük a 3.4.5.6.korcsoportban.

Fontos, hogy a megyei versenyen csak azok indulhatnak, akik a neten is be voltak nevezve!!

A verseny 1-3 helyezettje indulhat a megyei versenyen az egyéni számokban, a váltókban csak az 1.helyezett szerez jogosultságot az indulásra!

 

Kérem a Testnevelőket és az Edzőket figyelmeztessék az igazolt versenyzőket, hogy ne az amatőr futamban induljanak!!!!

 

„B” kategória (nem igazolt) – • A III., IV. és V-VI. korcsoport „B” kategóriában azok a versenyzők indulhatnak, akik:

– 2013. augusztus 01. óta az úszás valamennyi szakága (úszás, műugrás, műúszás, hosszútáv-úszás), továbbá a vízilabda, az uszonyos- és búvárúszás, az öttusa és a triatlon sportágakban érvényes versenyengedéllyel nem rendelkeznek.

 

 

6. Versenyszámok, és versenyszámok sorrendje:

 

                I.kcs.: 2007-ban vagy később születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát

II.kcs.: 2005-2006-ben születettek ( csak amatőr )

  • 50m fiú és leány gyors
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány hát
  • 4x50m fiú váltó
  • 4x50m leány váltó

III.kcs.: 2003-2004-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány hát
  • 50m fiú és leány mell
  • 50m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

IV.kcs.: 2001-2002-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

V-VI.kcs.: 1996-1997-1998-1999-2000-ben születettek

  • 100m fiú és leány gyors
  • 100m fiú és leány mell
  • 100m fiú és leány hát
  • 100m fiú és leány pillangó / csak igazoltak /
  • 4x50m fiú, leány váltó
  • 4x50m fiú, leány váltó / csak igazoltak /

 

minden versenyszámnál először az igazoltak „A” úsznak,

majd utána az amatőr „B” versenyzők!!!!

 

7.A helyezések eldöntése:

  • időfutam
  • azonos idő esetén újraúszás a dobogós helyezések esetén
  • vitás helyzetekben a versenybíróság dönt / Heer Lajos, Csepregi Attila, Szerencsés Tamás /

 

8.Díjazás:

  • egyéni indulók: érem
  • váltók: érem

 

9.Pontozás:

  1. 10pont
  2. 8pont
  3. 6pont
  4. 5pont
  5. 4pont
  6. 3pont
  7. 2pont
  8. 1pont

A váltóknál a pontozás kétszeres. Iskolákként csak 1 váltó eredménye számít és csak 1 váltó indulhat!

 

10.Egyéb:

A VERSENY NAPJÁN KÉREM A TESTNEVELŐKET JUTTASSÁK VISSZA A KUPÁKAT! AMELYIK VÉDŐ NEM HOZZA VISSZA A KUPÁT A VERSENYBÍRÓSÁG KIZÁRJA A CSAPATOT A PONTVERENYBŐL!!!!!

 

KUPAGYŐZTESEK 2014-15.

 

I-II.KCS.:   Árpádházi

III.KCS.     Árpádházi

IV.KCS.     FIÚ: Árpádházi

                   Leány: Árpádházi

V.KCS.       FIÚ- Árpádházi

                   Leány:- Árpádházi