Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2017-18. tanév:

Röplabda 5-6.korcsoportos fiú röplabda:

 

Szervező: Bélai Ági  és Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület

 

Helyszín: Szt. Erzsébet középiskola sportcsarnoka

Időpont: 2018-02-16.

Résztvevők:

  • Ferences gimnázium
  • Szt. Erzsébet gimnázium
  • Balassa középiskola 
  • Dobó gimnázium

 

Eredmények:

  1. Erzsébet – Balassa: 2-0
  2. Franka  –  Dobó: 0-2
  3. Erzsébet – Dobó: 0-2
  4. Balassa – Franka: 2-0
  5. Dobó – Balassa: 2-0
  6. Erzsébet – Franka: 2-0

Végeredmény:

  1. Dobó
  2. Szt. Erzsébet
  3. Balassa
  4. Franka

________________________________________________________________

Helyszín és időpont: 2018.02.16. Árpádházi

Nevezettek: Franka, Árpádházi, Bottyán, Balassa (vk)

 

• Terem: Az országos döntő mérkőzéseit legalább 24x12x7m teremben kell lejátszani.

 

• Háló magassága: fiúknál 243cm, leányoknál 224cm.

• Antenna alkalmazása kötelező!

 

• Labda: a mérkőzéseken csak Mikasa és Gala labda használható, a csapatok megegyezése szerint. Ha nem születik megegyezés, a Gala labda használata kötelező.

 

• Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, labdáról minden csapat maga gondoskodik.

 

• Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

 

• Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

• A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.

• A mérkőzések között 20 perc szünet, ill. bemelegítési idő van a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 25 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani.

• A diákolimpiai versenyeken a nemzetközi jegyzőkönyv használata nem kötelező.

• A Diákolimpia® mérkőzésein állásrendi lap használata kötelező

• Felhívjuk a megyei/budapesti diáksport szervezetek, és az iskolacsapatok figyelmét, hogy a versenyek megkezdése előtt a megyei/budapesti Röplabda Szövetség igazolása mellett a MRSZ Nyilvántartási és Átigazolási Bizottságának ellenőrzését is kérjék meg a játékjogosultság igazolásához. • Amennyiben - akár utólag is - a Magyar Diáksport Szövetség Elnökségének tudomására jut, hogy az országos döntőn jogosulatlan szereplés történt, az adott iskolacsapat eredménye törlésre kerül, egyben az oktatási intézmény csapata automatikusan kizárja magát a 2018/2019. tanévi amatőr röplabda diákolimpiai versenyekről.

• Az országos döntő programfüzete az MDSZ honlapján megtekinthető, letölthető (www.diakolimpia.hu).

• Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Magyar Diáksport Szövetség „Versenyszabályzata” és a hatályos „Röplabdázás verseny- és játékszabályai” érvényesek.

 

_______________________________________________________________________

 

2016-17.tanév:

 

Február 28.-án 11.00 órától rendeztük meg az V-VI.kcs-os fiú röplabdát a Szt Erzsébetben!

Érkezés 10.30-tól.

Nevezett: Dobó, Szt.Erzsébet, Franka, Szt. Imre, Nyerges, Kolping

 

Csoportok:

„A”

 

Dobó – Franka: 2-0

Dobó – Imre: 2-0

Imre – Franka: 2-0

 

„B”

Erzsébet – Balassa: 2-0

Erzsébet – Kolping: 2-0

Balassa – Kolping: 2-0

 

Helyosztók:

Erzsébet – Dobó: 1-2

Balassa – Imre: 2-1


1.Dobó Katalin Gimnázium
2.Szent Erzsébet Gimnázium
3.Balassa Bálint Szakközépiskola
4.Szent Imre Gimnázium
5.Franka
6.Kolping

 

_________________________________________

 

2015-16.tanév:

Eredmény:

 I. Dobó Katalin Gimnázium

II. Árpád-házi Szt. Erzsébet Középiskola
III. Szt. Imre Gimnázium

IV. Franka    

 

Versenykiírás

 

 

Röpi 5-6.kcs fiú 02.04. csütörtök

R: Erzsébet – 12.00óra

Kapcsolattartó: Bélai Ági

 

Dobó

Szt.Erzsébet

Franka

Szt. Imre

 

Korcsoport:

Csapatversenyben nemenként az V-VI. korcsoportba tartozó, 1996-1997-1998- 1999-2000-ben született tanulók.

 

Felversenyzés:

Az V-VI. korcsoportos (összevont) labdajátékban a 2001-ben született középiskolás

tanulók felversenyezhetnek, és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is.

 

Sportági rendelkezések:

• Terem: Az országos döntő mérkőzéseit legalább 24x12x7m teremben kell lejátszani.

• Háló magassága: fiúknál 243cm, leányoknál 224cm.

• Felszerelés: Lásd az „Általános szabályok” 12/g. pontja szerint.

A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, labdáról minden csapat maga gondoskodik.

• Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

• Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

• A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.

• A mérkőzések között 20 perc szünet, ill. bemelegítési idő van a csapatok első mérkőzéseit kivéve, ahol 25 perc a bemelegítési idő. Ezt az előző mérkőzés befejezésétől kell számítani.

 

• Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Magyar Diáksport Szövetség „Általános szabályai” és a hatályos „Röplabdázás verseny-és játékszabályai” érvényesek.

 

 

 

 

2014-15 tanév:

február 17. – Szt. Erzsébetben 12.00tól 

Résztvevők: Dobó, Franka, Szt.Erzsébet, Szt.Imre

Eredmény: 1. Dobó, 2. Szt.Imre, 3. Szt.Erzsébet, 4. Franka

  • Franka - Dobó 0 : 2
  • Szent Erzsébet - Szent Imre 0 : 2
  • Franka - Szent Imre 1 : 2
  • Dobó - Szent Erzsébet 1 : 2
  • Dobó - Szent Imre 2 : 0
  • Franka - Szent Erzsébet 1 : 2

Szervező: Bélai Ágnes

______________________________________________________________________________

 

Eredmények 2013-14.:

 

 

1. Dobó
Kabai Dániel, Dobai Nándor, Kubovics Tamás, Orbán Ágoston, Hunyadi Márton, Mihalovits Ferenc, Tafferner Levente, Mihályi Péter, Orbán Balázs, Pál Kristóf, Edelényi Ervin

 

4. Szent Imre Gimn. 3. Franka 2. Árpádházi Szent Erzsébet

____________________________________________________________________________________________________

 

VERSENYKIÍRÁS 2012-13.

 

V-VI.KCS. RÖPLABDA FIÚ TORNA

 

1. Verseny helye :

n   A Ferences iskola tornaterme

2. A verseny ideje:

n   2013. március 20. és április 10  15.00óra – gyülekező: 14.40

3. Szervezők:

n   Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület

n   Ferences Gimnázium

4. Nevezési díj : nincs

5. Díjazás:

I-III. hely: érem

Minden résztvevő oklevél díjazásban részesül

 

6. Egyéb tudnivalók:

 

n   nevezők: Imre, Erzsébet, Franka

n   a versenyt körmérkőzések formájában bonyolítjuk le

n   a versenyek 2 nyert játszmáig zajlanak, döntő játszma esetén rövidítés

n   csak tornacipőben

n   az egységes mez kötelező

n   .csapatlétszám: 12 fő nevezhető

n   Játékvezetés: Testnevelők

n   A mindenkori diákolimpiai szabályok érvényesek!!!

n   Vitás ügyekben Rátkai Péter technikai vezető dönt

 

 

Szerencsés Tamás