Babits - Franka 22:34

__________________________________________________________

2015-16.tanév:

2016.01.19. IV. kcs fiú kosár

1.helyezett a Franka: Varga Roland, Révy Dániel, Réthy Bertalan, Héra Benjamin, Magyar Kristóf, Valigula Tamás, Nyiki Rafael, Wonimann Mihály, Kukucska Máté, Bakonyi Gergő

2.helyezett a Dobó: Horváth Balázs, Mébold Soma, Sárik Gergő, Csizmár Kristóf, Tihanyi Richard, Bellovai Barnabás, Fritz Ágoston, Becskereki Bertalan, Kósa Szabolcs, Garzó Áron, Szabó Ádám

3.helyezett a Babits: Mikus Márk, Lukács András, Fritz Zsombor, Hámori Zoltán, Mester Bence, Tóth Kristóf, Ásós István, Hernádi Bence, Sárközi Kálmán, Hajdu Dávid, Kosznoszki Tamás

4. helyezett a Mindszenty.

Mérkőzés eredmények:
  1. Dobó - Franka 24:39 (2:12, 8:6, 10:9, 4:12)
  2. Mindszenty- Babits 11:49 (0:8, 1:14, 4:13, 6:14)
  3. Franka - Mindszenty 42:2 (10:0, 28:2, 4:0)
  4. Mindszenty - Dobó 6:46 (2:10, 2:22, 2:14)
  5. Dobó - Babits 51:13 (6:0, 18:2, 19:4, 8:7)
  6. Franka - Babits 46:6 (4:6, 20:0, 20:0, 2:0)

2014-15. tanév:

Eredmény - 2015.02.16.:

Az első helyezett a Franka lett.

A csapat tagok: Kelemen Viktor, Horváth Álmos, Kocsis Benjamin, Batai Ákos, Ángyási Ferenc, Ágoston István, Dömötör Dávid, Farkas Zoltán, Horváth Mihály, Geletey Simon, Winkler Gellért, Miczinger Kolos.

______________________________________________________________

Február 16. – Dobóban – 4. korcsoprtos fiú kosárlabda.

Résztvevők: Dobó, Babits, Szt.Erzsébet, Franka

Időpont: február 16. 9 órától.

10 perces negyedekkel, diákolimpia verseny szabályoknak megfelelően.
A játékvezetést, én úgy gondolom, hogy a kosaras kollégákkal meg tudjuk oldani, mint tavaly is (gondolok itt a Rolira, Gelázsra, Zolira és a Janira).

Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola csapata:

Chrompota B., Antolics Á., Kolozsi P., Vágó L., Wild A., Bádi B., Rudleiner K., Rózsár B., Erős A., Czúth D., Horváth K., Felkészítő tanár: Szánthó Roland

Helyszín: Dobó Katalin Gimnázium tornacsarnoka.

Időpont: Június 6. (péntek)

A Városi bajnoksággal ellentétben ezen a kupán nem kell két különböző ötössel kiállni az első félidőben, tehát bármelyik játékos játszhat.

A játékidő 4x10 perc, a 4. negyed utolsó két percében kosár után is áll az óra.

Bemelegítés 8:45-től

09:00 Dobó - Babit

10:30 Erzsébet - Franka

12:00 -

13:30 -

A harmadik mérkőzésen az első két meccs vesztese, a negyediken pedig a győztese lép pályára!

Szervező: Hartmann Jani

_______________________________________________________________________________

- Helyszín: Árpád-házi Szent Erzsébet Iskola tornacsarnoka.
BELÉPÉS CSAK VILÁGOS TALPÚ TEREMCIPŐBEN!

- A Diákolimpia szabályai szerint az 1. és a 2. negyedben két különböző sornak (5-5fő) kell a pályán lennie.
(A 3-4. negyedben bármelyik játékos játszhat)

4.Imre

A győztes csapat tagjai: Kisszölgyémi B., Adorján M., Kiss M., Farkas Zs., Lauxeiró D., Stróbl G., Orbán B., Teperics K., Kosznoszi P.

12.30 – Franka – Babits

n   Kérem, hogy mindenki alaposan olvassa át a Diákolimpiai Szabálykönyvet!!!!!

n   Játékvezetők: Testnevelő Kollégák

n   az egységes mez kötelező

n   A helyszínen kell leadni az iskolaigazgató által hitelesített nevezési lapot a játékosok nevével és születési helyével. Ezen lap nélkül a csapat nem indulhat, utólagos bemutatásra nincs lehetőség!!

n   A mindenkori diákolimpiai szabályok érvényesek

n   EGYÉB TECHNIKAI INFORMÁCIÓ: A FENTI TELEFONSZÁMON VAGY SZÁNTHÓ GELLÉRT KOLLÉGÁNÁL

n   Nevezettek: Erzsébet, Imre,  Babits, Franka

________________________________________________________________

Élménybeszámolók:

IV. korcsoportos fiú kosárlabda:

2010. február 15én csütörtökön került megrendezésre az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület rendezésében a Dobó Katalin Gimnázium tornacsarnokában a 4.korcsoportos fiú diák kosárlabda körzeti döntőjére.

Fantasztikus mérkőzések zajlottak, a körmérkőzéses rendszerben lebonyolított tornán. A torna döntő mérkőzésén a Franka és a Dobó csapata csapott össze. A rendes játékidőben nem született döntés, így a szabályok értelmében 5 perces hosszabbítás következett. Világszinten is ritkaság de 4 hosszabbítás sem hozott eredményt a csapatok mindig döntetlenre álltak. A csapatok fej-fej mellett haladtak, nem tudták döntésre vinni a mérkőzést, hol az egyik, hol a másik csapat húzott el 1-1 kosárral, de a lefújás pillanatában mindig döntetlen volt az eredmény! Egy igazán sportszerű megoldás született, mindkét csapat 1. helyezést ért el, és mindkét csapat részt vehet a megyei döntőben.

Fontosabb eredmények:

-         Franka – Babits: 90 – 17

-         Dobó – Babits: 66 – 10

-         Franka – Dobó: a rendes játékidő végén: 41 – 41, a négyszeri hosszabbítás után: 61 – 61

A két győztes csapat névsora:

Dobó: Djuroska András, Hajba Ákos, Kormos Máté, Fiala Máté, Patócs Márton, Szurdi Bence, Mébold Bence, Gerendás Csaba, Rábl Dániel, Lencsés Barnabás, Kőszegi Richárd, Dinnyés Dániel, edző: Szekeres János

Franka: Ágoston Máté, Antal Ádám, Czifra Ábel, Fehér Ágoston, Juhász Attila, Kelemen Márton, Orbán Ede, Petrezselyem Barna, Radványi Antal, Szabó Barnabás, Szendrei Péter, edző: Szánthó Gellért

A mérkőzéseket: Krónawetter János vezette. Kölön köszönet Szekeres János tanár úrnak és Dobó Gimnáziumnak s sok segítségért.