Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Kosárlabda 4.kcs leány 2017-18.

2017-18.tanév:

2018.03.01. IV.kcs Lány kosár

A IV.kcs.-os lányok kosárlabda bajnokságának szintén a Dobó Katalin Gimnázium adott otthont. A fiúkhoz hasonlóan izgalmas mérkőzéseket láthattunk! Sajnos ebben a korosztályban is csupán három iskola nevezett, így ismét körmérkőzéseket játszottunk.

1.mérkőzés: Babits - Dobó 25:35 (5:7; 8:6; 6:16; 6:6)

2.mérkőzés: Dobó - Árpád-házi 16:28 (2:12; 4:0; 8:10; 2:6)

3.mérkőzés: Babits - Árpád-házi 8:14 (0:6; 2:0; 4:2; 2:6)

Két győzelemmel az Árpád-házi Szt. Erzsébet csapata nyerte a 2017/18. évi IV.kcs. Városi Kosárlabda Diákolimpiát!

Csapattagok: Fervágner Anna, Kolozsi Eszter, Vígh Boglárka, Mozsdényi Maja, Hamvas Léda, Németh Lizett, Szalai Panna, Holics Hanna, Lakner Daniella, Dombródy Dóra, Szarka Dóri, Rehovics Panna, Prága Jázmin, kísérő: Farkas István​

Helyszín és időpont: 2018.03.01. Dobó

Nevezett csapatok: Dobó, Babits, Árpádházi

• Játékidő: Négy negyed 10 perces tiszta játékidőkkel, 24 másodperces támadóidő méréssel és 1 perc szünettel az I-II. és III-IV. negyed között. A II. és III. negyed közötti szünet 10 perc. Ha a rendes játékidő végén az eredmény döntetlen, akkor a FIBA játékszabályok értelmében hosszabbítás következik. A hosszabbítás(ok) időtartama annyiszor 5 perc, amíg a játékszakasz végén valamelyik csapat javára különbség nem alakul ki.

• Időmérés: a III., IV. negyedben - amennyiben 20 pont, vagy ennél nagyobb különbség alakul ki valamely csapat javára a mérkőzés eredményét illetően - az MKOSZ Játékszabályok 10. pont 3. §-ában leírtakkal ellentétben - a mérkőzésórát nem kell megállítani, kivéve ha a játékidő letelik, illetve ha a játékvezető sérülés, vagy külső hatás miatt (törlés, botrány stb.) sípol. Ha az eredmény 19 pont, vagy ennél kisebb különbségre csökken, úgy a szabályok szerint kell a játékidőt ismét mérni. Ha az eredmény eléri a 40 pontos, vagy ennél nagyobb különbséget a II. negyed végén, vagy bármikor azt követően, úgy a mérkőzés annál az eredménynél szabályosan befejeződik, véget ér.

• Időkérés: száma és megosztása a szabályok szerint (az I. és a II. negyedben összesen 2 lehetőség, a III. és a IV. negyedben összesen 3 lehetőség tetszőleges időpontban igénybe véve), de időtartama csak 30 másodperc. „Futó” óra esetén a 30 másodperc letelte után a mérkőzésórát meg kell állítani az időhúzás elkerülése érdekében.

• Pálya: az országos selejtező mérkőzéseket és az elődöntőket 25x14 m, a döntőt szabályos (28x15 m) játékterű teremben kell játszani (a pálya vonalazása feleljen meg a 2010. szeptembertől érvényes FIBA pályarajznak).

Labda: mind a lányoknál, mind a fiúknál 6-os méretű labda (Molten, Spalding vagy Star).

• Felszerelés: A mérkőzést csak számozott mezben szabad játszani. Az országos elődöntőre és az országos döntőre legalább két különböző színű, számozott garnitúrát és 2 db, a kiírásnak megfelelő labdát kell a csapatoknak magukkal vinni.

• Csapatlétszám: 12 fő játékos + 2 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

• Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a torna első mérkőzésének jegyzőkönyvében (kevesebb beírt játékos esetén a jegyzőkönyvben később pótlást eszközölni nem lehet). Amennyiben egy csapat tíznél kevesebb játékossal kezdi meg a mérkőzést, a második tízperces játékrészben csak azokat a játékosokat szerepeltetheti, akik az első tíz percben nem játszottak.

Cserelehetőségek (12 játékos esetén):

– Az első negyedben maximum 2 játékos cserélhető a pályára, akik ezen negyedben vissza is cserélhetők, de a második negyedben nem léphetnek pályára (11 játékos esetén ez a cserelehetőség 1 játékosra csökken, 10 játékos esetén az I. és a II. negyedben nincs cserelehetőség).

– A II. negyedben csak az a játékos játszhat és csak az cserélhető be, aki az első negyedben nem lépett pályára.

– A III. és a IV. negyedben, valamint a hosszabbításokban a játékosok cseréjére vonatkozó szabályok nem térnek el az általános szabályoktól.

• Büntetődobások csapathibákért: minden negyedben a 4. csapathibát követően az ötödikért (és minden további hibáért) 2 büntetődobás jár.

• Védekezés: A védekezéssel kapcsolatos szabályokat az MKOSZ Szakmai és Utánpótlás Bizottsága által kidolgozott „Védekezési Szabályzat” tartalmazza, amely szabályzat betartása kötelező érvénnyel kerül alkalmazásra a diákolimpiai versenyeken.

2014-15.tanév:

Szt. Erzsébet - Dobó 32:26 (8:14, 8:2, 8:2, 8:8)

I. helyezett a Szt Erzsébet.

II. helyezett a Dobó

A győztes csapat tagjai: Kerekes Fanni, Takács Zsuzsanna, Egri Nóra, Kósa Petra, Kósa Claudia, Malinkó Anna, Élő Lillianna, Thier Emese, Wild Zsófia, Fehér Lilla, Bende Zsófia

A rendezvény időpontja: 2015.március 3..

Rendezvén helyszíne: Szt.Erzsébet gimnázium csarnoka

Résztvevők: Dobó gimnázium, Szt.Erzsébet gimnázium