Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Játékos sportversenyek 1-2. osztályosoknak

Versenykiírás – 2016/2017.

 

  1. A verseny célja: Az előző évekhez hasonlóan versenylehetőség biztosítása az 1.-2. osztályba járó tanulóknak
  2. A verseny rendezője: József Attila Általános Iskola
  3. Résztvevők: Az általános iskolák 1.-2. osztályos tanulóiból álló csapatok

   Minden iskola egy csapatot indít.

         A csapatok létszáma: 12 fő (póttag nem nevezhető!)

         Első osztályból: 3 fiú, 3 lány

   Második osztályból: 3 fiú, 3 lány

  1. Nevezési határidő: 2017. március 03. (péntek), 12:00 óra

az Esztergomi József Attila Általános Iskola testnevelőinél, telefonon  (Tel.: 523-130)

      Helyszíni nevezés nincs!

  1. A verseny időpontja: 2017. március 08. (szerda), 13:30 – 15:00
  2. Helyszín: József Attila Általános Iskola tornaterme
  3. Helyezések eldöntése: pontozással
  4. Díjazás: Csapat – oklevél
  5. Versenyszámok:
  1. Tornaszerekkel és egyéb akadályokkal végzett, váltóverseny jellegű feladatok

      játékos formában, alkalmazkodva a tanterv előírásaihoz.

  1. TŰZHARC – körmérkőzés formájában az iskolák között, játékidő: 6 perc

      Egységes játékszabály: Játék I. könyv 170.

10. Egyebek: A résztvevő iskolák tanulói egységes trikóban jelenjenek meg.

    Átöltözésre az iskolában lesz lehetőség.

 

 

Esztergom, 2017. február 24.

 

 

                                                                                   dr. Iványi Pálné sk.

                                                                                     intézményvezető

 

__________________________________________________________

2015-16.:

 
2016. március 8-án megrendezésre került az idei tanév játékos sportversenye, amelyre városunk öt iskolájának csapata nevezett:
 
Arany János Ált. Isk., Babits Mihály Ált. Isk., Mindszenty J. Kat. Ált. Isk., József Attila Ált. Isk., PPKE Vitéz J. Kat. Ált. Isk.
 
Az akadálypályán végrehajtott feladatok után a 12 fős csapatoknak Tűzharcban kellett összemérniük ügyességüket.
 
A szervezést, a feladatok összeállítását és a verseny lebonyolítását a József Attila Ált. Isk. testnevelői végezték:
Kugler Endréné, Lázár István, Sárosiné P. Rózsa, Walcz Mária.
 
Eredmények:
 
1. PPKE Vitéz J. Kat. Ált. Isk. csapata
2. József Attila Ált. Isk. csapata
3.Babits Mihály Ált. Isk. csapata
 
A győztes csapat névsora:
 
 
Haas Dávid
Zámbó Benedek
Madarász Gép Vince
Széher Eszter
Horváth Réka
Galyasi Gréta
Lantos Dorottya
Gyuricza Zita
Baumann Réka
Szilágyi Farkas
Kis János
Szabó Mihály

 

2014-15.:

Játékos sportversenyek 1-2. osztályosoknak - eredmények:

Az idei tanévben az 1. és 2. osztályosoknak megrendezett játékos sportversenyen 1-1 pontnyi különbséggel dőltek el a helyezések.
 
Eredmények:
 
1. PPKE Vitéz János Katolikus Általános Iskola csapata
 
2. Babits Mihály Általános Iskola csapata
 
3. Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola csapata
 
4. József Attila Általános Iskola csapata
 
A győztes csapat névsora:
Gyuricza Zita, Horváth Rebeka, Széher Benedek, Baumann Réka, Pataki Gyöngyvér, Kis János, Kis Tamás, Fehérvári Simon, Szánthó Tünde, Kolár Csanád, Szilágyi Farkas, Moldován Noel, Szatmári Júlia
 
A feladatokat összeállította: Kugler Endréné, Szilváné M. Gabriella, Walcz Mária

 

Versenykiírás – 2014-15.

 

  1. A verseny célja: Az előző évekhez hasonlóan versenylehetőség biztosítása az 1.-2. osztályba járó tanulóknak
  2. A verseny rendezője: József Attila Általános Iskola
  3. Résztvevők: Az általános iskolák 1.-2. osztályos tanulóiból álló csapatok

   Minden iskola egy csapatot indít.

         A csapatok létszáma: 12 fő (póttag nem nevezhető!)

         Első osztályból: 3 fiú, 3 lány

   Második osztályból: 3 fiú, 3 lány

  1. Nevezési határidő: 2015. február 28. (péntek), 12:00 óra

a József Attila Általános Iskola testnevelőinél, telefonon  (Tel.: 523-130)

      Helyszíni nevezés nincs!

  1. A verseny időpontja: 2015. március 04. (szerda), 13:30 – 15:00
  2. Helyszín: József Attila Általános Iskola tornaterme
  3. Helyezések eldöntése: pontozással
  4. Díjazás: Csapat – oklevél
  5. Versenyszámok:
  1. Tornaszerekkel és egyéb akadályokkal végzett, váltóverseny jellegű feladatok

      játékos formában, alkalmazkodva a tanterv előírásaihoz.

  1. TŰZHARC – körmérkőzés formájában az iskolák között, játékidő: 6 perc

      Egységes játékszabály: Játék I. könyv 170.

10. Egyebek: A résztvevő iskolák tanulói egységes trikóban jelenjenek meg.

    Átöltözésre az iskolában lesz lehetőség.

 

Esztergom, 2015. február 18.

 

________________________________________________________________________________________________

 

2014. március 6-án a József Attila Általános iskolában megrendezett városi játékos sportversenyen az 1. korcsoportban (1-2. osztályosok) nagyon szoros versenyben a következő eredmények születtek:
 
 
1. helyezett: PPKE Vitéz János Katolikus Általános Iskola csapata
A csapat tagjai: Kishonti Bálint, Kollár Csanád, Gimesi Donát, Horváth Rebeka, Szánthó Tünde, Szatmáry Juli, Spisák Kinga, Sebők Kinga, Tóth Henrietta, Chen Zheng Ya, Tóth Levente, Vollár Tamás, Kade Zatán
 
 
 
2. helyezett: Babits Mihály Általános Iskola csapata
A csapat tagjai: Bánáti Rebeka, Bodocz Lara, Makula Patricia, Hunya Zsombor, Szabó Dominik, Vastagh Krisztián, Wölfinger Virág, Trexler Virág, Szatmári Eszter, Hullán Mihály, Pap Kristóf, Farkas Krisztofer
 
 
3. helyezett: József Attila Általános Iskola csapata
A csapat tagjai: Pák András, Meszes Milán, Kállai Géza, Heccer Laura, Pataki Adreinn, Basovszki Réka, Vasi Botond, Rostási Dominik, Nebeha István, Végh Eszter, Varga Petra, Molnár Eszter
 
 
 
4. helyezett: Szent Imre Általános Iskola csapata
A csapat tagjai: Meggyes Merse, Szén Márk, Pál Bence, Faragó Anna, Kurnász Rebeka, Szállási Dóra, Szabó Kevin, Szabó Dáriusz, Horváth Pál, Henger Dóra, Szegő Kinga, Pagurka Kornélia

 

 
Szervező: Walcz Mária

 

_______________________________________________________________

 

 

Az 1-2. korcsoportos játékos sportverseny eredményei 2013

1.PPKE Vitéz János Katolikus Általános Iskola
2. Babits Mihály Általános Iskola
3. József Attila
Általános Iskola
4. Szent Imre Általános Iskola
5. Arany János Általános Iskola

A győztes csapat névsora:
 Sebők Kinga
Gergely Veronika
Zielbauer Janka
Chen Zeng Ya
Tóth Konrád
Vollár Tamás
Kade Zalán
Debnárik Flóra
Szölösi Erika
Kurali Kitti
Kade Zsombor
Garai Zalán
Molnár Levente

A feladatokat összeállította és a sportversenyt vezette Kugler Endréné
__________________________________________________________________________
 

 

Játékos sportversenyek 1-2. osztályosoknak

-Versenykiírás 2012-13.-

 

 

  1. A verseny célja: Az előző évekhez hasonlóan versenylehetőség biztosítása az 1.-2. osztályba járó tanulóknak
  2. A verseny rendezője: József Attila Általános Iskola
  3. Résztvevők: Az általános iskolák 1.-2. osztályos tanulóiból álló csapatok

   Minden iskola egy csapatot indít.

         A csapatok létszáma: 12 fő (póttag nem nevezhető!)

         Első osztályból: 3 fiú, 3 lány

   Második osztályból: 3 fiú, 3 lány

  1. Nevezési határidő: 2013. március 07. (csütörtök), 12:00 óra

a József Attila Általános Iskola testnevelőinél, telefonon  (Tel.: 523-130)

      Helyszíni nevezés nincs!

  1. A verseny időpontja: 2013. március 11 (hétfő), 13:30 – 15:00
  2. Helyszín: József Attila Általános Iskola tornaterme
  3. Helyezések eldöntése: pontozással
  4. Díjazás: Csapat – oklevél
  5. Versenyszámok:

1.      Tornaszerekkel és egyéb akadályokkal végzett, váltóverseny jellegű feladatok

      játékos formában, alkalmazkodva a tanterv előírásaihoz.

2.      TŰZHARC – körmérkőzés formájában az iskolák között, játékidő: 6 perc

      Egységes játékszabály: Játék I. könyv 170.

10. Egyebek: A résztvevő iskolák tanulói egységes trikóban jelenjenek meg.

    Átöltözésre az iskolában lesz lehetőség.

 

Esztergom, 2013. február 26.

 

        dr. Iványi Pálné

  igazgató

 

Kapják:     Szent Imre Általános Iskola

            Babits Mihály Általános Iskola

            Mindszenty József Általános Iskola

            Arany János Általános Iskola

PPKE Vitéz János Katolikus Általános Iskola

József Attila Általános Iskola

 

___________________________________________________________________

 

Eredmények:

Az 1-2. korcsoportos játékos sportverseny: 2012.

Az 1-2. korcsoportos játékos sportverseny eredményei:
 
2012
  1. PPKE Vitéz János Katolikus Ált. Isk.
  2. József Attila Ált. Isk.
  3. Babits Mihály Ált. Isk.
  4. Szent Imre Ált. Isk.
 
A győztes csapat névsora:
 
Pál Péter
Kade Zsombor
Molnár Levente
Kurali Kitti
Sinkó Anna
Szőlősi Erika
Ferkó Máté
Vígh Soma
Dobos Norbert
Németh Virág
Puskás Nóra
Koós Kata
 
 
Szervező: W. Mária

 

 _____________________________________________________

 

Tájékoztatom Önöket, hogy a Játékos sportverseny megyei döntőjére

2011. december 7-én (szerdán)
kerül sor Tatán, a Vaszary János Általános Iskola sportcsarnokában.

Technikai értekezlet: 13,30 óra

Mellékelten küldöm a gyakorlatanyagot.

Nevezett iskolák:
- Kőkúti Általános Iskola, Tata
- Vaszary János Általános Iskola, Tata
- Széchenyi István Általános Iskola, Tatabánya
- Tarjáni Általános Iskola
- Dorog
- Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Esztergom

Tisztelettel kérem azon iskolák AZONNALI jelzését, akik nem tudnak/kívánnak résztvenni a megyei versenyen!

Az országos elődöntő - február 25. v. 26. - házigazdája: KOMÁROM-ESZTERGOM MEGYE lesz!

Sikeres felkészülést, eredményes versenyzést kívánok!


 

Csicsó Erika
titkár
 
Komárom-Esztergom Megyei Diáksport Tanács
2800 Tatabánya, Fő tér 4.
Telefon: 06-20/3544-987

 

TÁJÉKOZTATÓ

 

A  DIÁKOLIMPIA  JÁTÉKOS  SPORTVERSENYEK 

2011/2012.  ÉVI  LEBONYOLÍTÁSÁRÓL

 

A Magyar Diáksport Szövetség Játékos Sportversenyek munkabizottsága október eleji értekezletén kijelölte a 2011/2012. tanév játékanyagát, melyekből a Komárom-Esztergom megyei döntőre az alábbi játékok kerültek kisorsolásra:


Mivel a játékos sportverseny speciális sportág, speciális szabályokkal, a lebonyolítása is sajátos módon történik. Ha valamelyik testnevelőnek észrevétele, reklamációja van, azt azonnal a vitatott versenyszám után meg kell tennie, a következő játék kezdetéig a versenybíróknak dönteni kell. Egyebek: A verseny végén óvás nem lehetséges.

Kisorsolt játékok:

 

1. Feladatcsoport

1/2. Hullámlabda

2. Feladatcsoport

2/3. Pókjárás-rákjárás

3. Feladatcsoport

3/1. Akadálypálya

4. Feladatcsoport

4/2. Bújj és karikában fuss

5. Feladatcsoport

5/2. Átadások párokban

6. Feladatcsoport

6/1. Futás váltóbottal

7. Feladatcsoport

7/2. Tornabot zsámolyba

8. Feladatcsoport

8/1. Labdavezető váltó

9. Feladatcsoport

9/2. Akadályon át

+ 10. Feladatcsoport

10/2. Bombázó

 


ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK
4. A játékleírásnak nem megfelelő végrehajtás, vagy a nem korrigált hiba büntetőidő hozzáadásával jár, 1-5 sec-ig. Valamennyi feladatban a váltási hiba 1 sec. AMENNYIBEN A PÁLYABÍRÓ VISSZAKÜLDI A TANULÓT, DE Ő NEM TELJESÍTI A VISSZAKÜLDÉST, A CSAPAT 5 SEC BÜNTETÉST KAP.

3/1. AKADÁLYPÁLYA
A testnevelő odaállhat a szekrényhez, de nem segíthet a tanulónak!

10/2. BOMBÁZÓ
A játék során biztosítani kellene mindkét csapat számára, hogy a háttérben a padok mögött, a körülmények egységesek legyenek.

A megyei döntő időpontja: december 7.

 

A Játékos Sportversenyek Diákolimpia 2011/2012. tanévi teljes játékanyaga és kiegészítő rendelkezései letölthetők a www.mdsz.hu /letöltések oldalról.

 

Sikeres felkészülést kívánok!

 

Tatabánya, 2011. október 19.

 

                                                                              Üdvözlettel:

                                                                                                                                                        /Csicsó Erika/

                                                                                                                                                                   titkár

 

_____________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Az 1-2, korcsoportos játékos sportverseny: 2011.

 

2011. március 22.-én 15. alkalommal rendezett az Esztergom város Diáksportjáért Egyesület a József Attila Általános Iskola testnevelőinek szervezésében játékos sportversenyt.

 A résztvevő iskolák: Babits, Mindszenty, Szent Imre, Gyakorló, József általános iskolák 1-2. osztályos tanulóiból összeállított csapatok.

12 fős csapatokban 6 fiú és 6 lány képviselte iskoláját. A verseny első részében egy akadálypályán felállított ügyességi feladatokat kellet minél gyorsabban teljesíteni, a második részben pedig Tűzharc játék volt körmérkőzés formájában.

 

Eredmények:

 

1. Gyakorló

2. József A

3. Babits

4. Szent Imre

5. Mindszenty

 

A résztvevők oklevél és érem díjazásban részesültek.

 

Győztesek névsora:

 

 Bárkány Gréta

Visi Péter

Kecskés Kata

Gabala Nina

Bellovai Barnabás

Németh Virág

Liszkay Inez

Koós Kata

Dobos Norbert

Ferkó Máté

Vígh Soma

Baranyai Péter

 

Az 1-2, korcsoportos játékos sportverseny: 2010-03-24.

 

A városi váltóverseny eredménye (1.-2. osztály) a következő:

1. Gyakorló

2. Babits

3. József Attila

4. Petőfi

A győztes csapat névsora:

Szerencsés Dániel ,Lamperth Dominik, Tánczos Dániel, Szabó Niké, Willner Kata, Réz Loren, Baranyai Péter, Visi Péter, Batka Valér, Gabala Nina, Bárkány Gréti, Kecskés Kata, Petőfi Anna

A versenyt a József Attila iskolában rendezte az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület, a verseny fő szervezője Walcz Mária az iskola testnevelője volt. A verseny érdekesség, hogy a fiúk és leányok együtt versenyeznek. A versenyek váltó és sorversenyekből állnak.