Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Esztergom Diáksport és Szent Erzsébet Hetek 2017.

Diáksport Hete 2017. – Esztergomi Szt. Erzsébet diák-kupa sorozat

az összes esztergomi iskola meghívásával - részvételével

A tavalyi évben egy versenysorozatot hoztunk létre hagyományteremtő, olyan sportágakat is beemelve, amik nem szerepelnek a diákolimpiai versenyrendszerben.

A verseny minden esztergomi iskola számára nyitott. Kérlek, nevezzetek ezekre a versenyekre április 20-ig!

Kérlek a felelős Testnevelőnél jelentkezzetek telefonon vagy sms-ben!

A pontos versenykiírásokat az esemény előtti héten tesszük közzé az egyesület honlapján.

1.      április 20. III, IV, V-VI.  kcs fiú-lány floorball (Felelős testnevelő: Szánthó Roland)

6        fő-s csapatok jelentkezését várjuk.

2.       április 21. kézilabda (4+1)  V-VI. kcs.(Felelős testnevelő: Bona Gergő)

10    fő-s csapatok jelentkezését várjuk.

3.      április 24. Városi Tűzharc bajnokság.  14.00 – alsósok (Felelős testnevelő: Farkas István)    15 fő-s csapatok jelentkezését várjuk.

4.      április 25. V-VI.  kcs. leány röplabda (Felelős testnevelő: Bélai Ági)

12fő-s csapatok jelentkezését várjuk.

5.       április 26.  V-VI.  kcs. fiú röplabda (Felelős testnevelő: Bélai Ági)

6.       április 27. méta bajnokság (Felelős testnevelő: Egri Tibor)

Tűzharc:

Iskolánk hagyományteremtő céllal, a 2015/2016 tanévben rendezett először Tűzharc Bajnokságot a város és a környék általános iskolái számára. A II. korcsoportos diákokat láttuk vendégül, iskolánként 6 lány és 6 fiú személyében. Idén már a harmadik versenyt rendeztük meg

A verseny végig bővelkedet izgalmakban, hiszen minden iskola a legügyesebb gyermekeit hozta el. Körmérkőzések formájában mindenki játszott mindenkivel, kevés pihenő időt hagyva egymásnak. Nyugodtan mondhatjuk az eddigi legizgalmasabb Bajnokságot láthattuk, hiszen a verseny végén minden csapatnak egy győzelme és egy veresége volt. Következtek hosszabbítások, ahol szintén döntetlen eredmény született az Árpád-házi és a Gyakorló között. A második hosszabbítás aztán az utóbbi csapat győzelmét hozta. Majd „hazai szemszögből” ismét egy vereség, és a döntőt a Mindszenty és a Gyakorló játszotta ahol csak a harmadik hosszabbítás döntött a Gyakorló javára.

Végeredmény:

1. Helyezett: Vitéz János Katolikus Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola (Gyakorló),

2. Helyezett: Mindszenty József Általános Iskola,

3. Helyezett: Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium,

A szép eredményhez gratulálunk, és bizakodunk abban, hogy jövőre még több iskola csapatát láthatjuk vendégül egy sportos délutánra.

Floorball:

3..kcs Fiúk:

1.Szt Erzsébet "A",

2. Erzsébet "B",

3.Mindszenty

3.kcs leány:

1.Mindszenty

2.Erzsébet A

3.Erzsébet B

4.kcs fiú:

1.Erzsébet

2.Mindszenty

Versenykiírások

A versenysorozatot hagyományteremtő céllal hoztuk létre, olyan sportágakat is beemelve, amik nem szerepelnek a diákolimpiai versenyrendszerben.

A verseny minden esztergomi iskola számára nyitott.

Nevezési határidő: most péntek, azaz 2016.04.15. 12.00óráig!!!!

Részletek a kiírásokban!

1. április 18. Városi Tűzharc bajnokság. 14.00 – alsósok (Felelős Testnevelő: Farkas István)

1. április 19. 4.kcs leány röpi (Felelős Testnevelő: Bélai Ági)

1. április 20. 3.kcs fiú kosár (Felelős Testnevelő: Farkas István)

1. április 21. teremfoci 5-6-kcs. Dobó (Felelős Testnevelő: Mihalovits Gábor)

1. április 26.  4. kcs fiú röpi (Felelős Testnevelő: Bélai Ági)

1. április 27. floorball bajnokság (Felelős Testnevelő: Szánthó Roland)

1. május 5. méta bajnokság  - (Felelős Testnevelő: Egri Tibor)

Kiírások:

Esztergom Város Szent Erzsébet Kupája

Tűzharc Bajnokság

A verseny ideje:                      2016. április.18 (hétfő) 12 óra

A verseny helye:        Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Esztergom Mindszenty tér 7

A verseny szervezője:           Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola

Résztvevők:           Esztergom és városkörnyéki általános iskolák nem testnevelés tagozatos, III-IV. osztályos tanulói, 10 fős csapattal (5 fiú + 5 lány + 2 pótember: 1 fiú, 1 lány)

Összevont iskolák esetén a székhely és telephelyei külön is nevezhetnek egy-egy csapatot!

Szabályok:                             A játéktér méretei:- 6 m + 6 m hosszúság

- teljes teremszélesség + a csapatkapitányok területe

1. A játéktér középvonallal van elválasztva.
  2. A két csapat 1-1 térfélen helyezkedik el, és mindkét csapattól egy-egy játékos az ellenfél alapvonala mögé áll. Ők a csapatkapitányok.
  3. A kezdőjátékos a bíró indítójele után vagy megkísérli az ellenfél valamelyik játékosát eltalálni, vagy átdobja a labdát a kapitányához, aki ugyancsak ezzel a két lehetőséggel rendelkezik. Akit eltalálnak, elhagyja a játékteret, és kimegy a kapitányhoz az ellenfél térfele mögött lévő sávba. Így a játéktéren lévő „belső” játékosok száma egyre fogy, a kapitányhoz kikerülő „külső” játékosok pedig egyre szaporodnak. A külső játékosok ugyanúgy vehetnek részt a játékban, mint a kapitány. Abban az esetben, ha az ellenfél játékosát eltalálták visszaállhatnak eredeti helyükre.
  4. Csak a röptérben elért találatot ítéljük meg. Nem érvényes a találat, ha az ellenfél elkapja a rádobott labdát; ha azonban közben elejti a labdát, úgy kell megítélnünk az esetet, mintha tiszta találatot kapott volna.
  5. Nem szabad az ellenfél térfelére labdáért átnyúlni, átmenni.
  6. Amikor az utolsó belső játékost is eltalálták, helyére a kapitány áll be a játéktérre és ő kapja meg a labdát.
  7. Győz az a csapat, amelynek sikerül az ellenfél utolsó játékosát is eltalálni, vagyis az ellenfél „elfogy”.

Program:          1130 - 1200               a csapatok érkezése, öltözés

11 45 –kor               a felkészítő tanároknak technikai értekezlet (Erre az értekezletre kérjük a csapatösszesítőket!)

1210 órától              ünnepélyes megnyitó - helyszín a tornaterem

1215 -                      selejtezők, döntők, eredményhirdetés.

Díjazás:                  Az első három helyezett érem és oklevéldíjazásban részesül.

Jelentkezés:           2016. április 13-ig e-mailben, (eszterbalazs@citromail.hu), vagy faxon (33/509-261). Elérhetőségem: 0630-422-9960

Megjegyzés:          Kérjük, a csapatösszesítőt feltétlenül hozzátok magatokkal!

Szeretettel várjuk az iskolák diákjait!

Esztergom, 2016. április 6.                                                               Farkas István testnevelő

___________________________________________________________________________

Esztergomi Szt. Erzsébet diák-kupa sorozat

Versenykiírás

Röplabda IV. kcs lány április 19.  kezdés: 12.00, gyülekező: 11.30tól

Rendező:Szt. Erzsébet – és Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület

Kapcsolattartó: Bélai Ági

Jelentkezni a fenti email címen, vagy Bélai Áginál 2016.04.15–ig 12.00 óráig lehet

Csoporton belül kőrmérkőzések 2x15 pontig tartó szettek. 1-1 esetén döntő játszma 15 pontig.

Korcsoport:

Csapatversenyben a leányok, akik  2001-2002-ben születettek

Sportági rendelkezések:

• Felszerelés: Lásd a Diáksport Versenykiírások „Általános szabályok” 12/g. pontja szerint.

A mérkőzést csak számozott mezben lehet játszani, labdáról minden csapat maga gondoskodik.

• Csapatlétszám: 12 fő játékos + 1 fő felnőtt kísérő (tanár, edző).

• Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, az a 12 fő, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a jegyzőkönyvben.

• A versenyen LIBERO játékos szerepeltethető.

• Minden egyéb kérdésben, amelyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Magyar Diáksport Szövetség „Általános szabályai” és a hatályos „Röplabdázás verseny-és játékszabályai” érvényesek.

3.kcs fiú kosár - Április 20. óra, kezdés: 12.00, gyülekezés 11.30tól

Kapcsolattartó: Farkas István

Jelentkezni a fenti email címen, vagy Farkas Istvánnál 2015.04.15–ig 12.00óráig lehet

Korcsoport:

Csapatversenyben nemenként a III. korcsoportba tartozó, 2003-2004-ben született tanulók.

Felversenyzés:

Alacsonyabb, II. korcsoportos (2005-2006-ban született) tanulók felversenyezhetnek.

• Játékidő: Négy negyed 8 perces tiszta játékidőkkel, 24 másodperces támadóidő méréssel és 1 perc szünettel az I-II. és a III-IV. negyed között.

A II-III. negyed közötti szünet 10 perc. Ha a rendes játékidő végén az eredmény döntetlen, akkor a FIBA játékszabályok értelmében hosszabbítás következik. A hosszabbítás(ok) időtartama annyiszor 4 (négy) perc, amíg a játékszakasz végén valamelyik csapat javára különbség nem alakul ki.

Időmérés: a III., IV. negyedben - amennyiben 20 pont, vagy ennél nagyobb különbség alakul ki valamely csapat javára a mérkőzés eredményét illetően - az MKOSZ Játékszabályok 10. pont 3. §-ában leírtakkal ellentétben - a mérkőzésórát nem kell megállítani, kivéve ha a játékidő letelik, illetve ha a játékvezető sérülés, vagy külső hatás miatt (törlés, botrány stb.) sípol. Ha az eredmény 19 pont, vagy ennél kisebb különbségre csökken, úgy a szabályok szerint kell a játékidőt ismét mérni. Ha az eredmény eléri a 40 pontos, vagy ennél nagyobb különbséget a II. negyed végén, vagy bármikor azt követően, úgy a mérkőzés annál az eredménynél szabályosan befejeződik, véget ér.

• Időkérés: száma és megosztása a szabályok szerint (az I. és a II. negyedben összesen 2 lehetőség, a III. és a IV. negyedben összesen 3 lehetőség tetszőleges időpontban igénybe véve), de időtartama csak 30 másodperc. „Futó” óra esetén a 30 másodperc letelte után a mérkőzésórát meg kell állítani az időhúzás elkerülése érdekében.

• Labda: a leányoknál 5-ös, a fiúknál 6-os méretű labda

• Felszerelés: Lásd az „Általános szabályok” 12/g. pontja szerint.

A mérkőzést csak számozott mezben szabad játszani.

• Csapatlétszám: 12 fő játékos

• Játékosok szerepeltetése: versenyenként és csapatonként 12 fő játékos szerepeltethető, akiket az adott verseny első mérkőzése előtt a technikai értekezleten leigazoltak és nevük szerepel a torna első mérkőzésének jegyzőkönyvében (kevesebb beírt játékos esetén a jegyzőkönyvben később pótlást eszközölni nem lehet). Amennyiben egy csapat tíznél kevesebb játékossal kezdi meg a mérkőzést, a második negyedben csak azok a játékosok szerepeltethetők, akik az első negyedben nem játszottak.

• Cserelehetőségek (12 játékos esetén):

– Az első negyedben maximum 2 játékos cserélhető a pályára, akik ezen negyedben vissza is cserélhetők, de a második negyedben nem léphetnek pályára (11 játékos esetén ez a cserelehetőség 1 játékosra csökken, 10 játékos esetén az I. és a II. negyedben nincs cserelehetőség).

– A II. negyedben csak az a játékos játszhat és csak az cserélhető be, aki az első negyedben nem lépett pályára.

– A III. és a IV. negyedben, valamint a hosszabbításokban a játékosok cseréjére nincs eltérés az általános szabályoktól.

• Büntető dobások csapathibákért: minden negyedben a 4. csapathibát követően

az ötödikért (és minden további hibáért) 2 büntető dobás jár.

• Eredményszámítás: a hatályos kosárlabda játék- és versenyszabályok előírásai

alapján.

• Minden egyéb kérdésben, melyre ezen versenykiírás nem tér ki, a Magyar Diáksport

Szövetség „Általános szabályai”, a hatályos magyar „Kosárlabdázás verseny- és játékszabályai”, ill. a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) által elfogadott „Nemzetközi Kosárlabda Játékszabályok” érvényesek.

Esztergomi  diák-kupa sorozat

5..kcs-os fiú labdarúgás:

Helyszín: Dobó Katalin gimnázium tornaterme

Időpont: 2016. április 21. csütörtök 10.00, sorsolás és technikai értekezlet: 9.30tól

Sorsolás a verseny megkezdése előtt.

A játékvezetést a Testnevelő Kollégák oldják meg egymás között!

Versenyszabályok:

Korcsoport:

Csapatversenyben a V-VI.kcs.: 1996-1997-1998-1999-2000-ben születettek.

• A pálya: terem - kispálya

• Játékidő: technikai értekezleten megbeszélés alapján a jelentkezők számától függően

• Kapuméret: 3 x 2 m-es kézilabda kapu.

• Csapatlétszám: 10 fő játékos

• Csapatlétszám a mérkőzésen: a pályán egy időben 1 kapus és 4 mezőnyjátékos tartózkodhat.

• Csere: a cserejátékosok maximális száma 5 fő, a cserelehetőség folyamatos.

A cserejátékos abban az esetben léphet pályára a saját térfelén, ha a lecserélt játékos elhagyta a játékteret, és a két játékos között nem nagyobb a távolság mint 3 m.

Cipő: tornacipő

• Játékszabályok: kispályás labdarúgás szabályai alapján

• A mérkőzésért adható pontok:

Rendes játékidőben a győztes 3 pontot, a vesztes 0 pontot kap.

A csoportmérkőzések során döntetlen esetén 3-3 büntetőrúgás következik

(7 méterről). Az így győztes 2 pontot, a vesztes 1 pontot kap.

A csoporton belüli sorrend meghatározása:

1. legtöbb pont

2. egymás ellen elért eredmény

3. gólkülönbség

4. több rúgott gól

A csoportmérkőzések során, holtverseny esetén a következő szempontok alapján dől el a továbbjutás:

2 csapat holtversenye esetén:

a. Az azonos pontszámot elért csapatok egymás elleni eredménye.

b. Ha ez döntetlen, akkor a büntetőrúgások eredménye dönt.

3 csapat holtversenye esetén:

a. A holtversenyen kívüli csapat elleni eredményeket figyelmen kívül kell hagyni.

b. A holtversenyben lévő csapatok egymás ellen elért eredményei alapján:legtöbb szerzett pont dönt.

c. Ha így két csapat kerül egyenlő pontszámra, akkor az egymás elleni eredményük dönt.

d. Ha ez is egyenlő, akkor a két csapat közti büntetőrúgás eredménye dönt.

e. Amennyiben a 3 csapat így is holtversenyben marad, akkor az egymás elleni eredményeket figyelembe véve dől el a továbbjutás:

1. jobb gólkülönbség

2. több rúgott gól

f. Abszolút holtverseny esetén (ha a fentiek után is egyenlő az állás), akkor a teljes tabellát figyelembe véve dől el a továbbjutás az alábbiak szerint:

3. 3-3 büntető

Helyosztóknál döntetlen esetén 3-3 büntetőrúgás (7 méterről) következik.

Amennyiben ez sem dönt, akkor további büntetők következnek az első hibáig, melyet azok a játékosok végezhetnek el, akik az első három büntetőrúgásnál nem szerepeltek.

Röplabda IV. kcs fiú április 26. kezdés:11.30kor, gyülekező: 11.00kor

Jelentkezni a fenti email címen, vagy Bélai Áginál 2016.04.15–ig 12.00kor lehet

Korcsoport:

Csapatversenyben a fiúk, akik  2001-2002-ben születettek

• az „Általános szabályok” 12/g. pontja szerint.

Floorball április 26. pontos időrend a nevezések függvényében

Kapcsolattartó: Szánthó Roland

Jelentkezni a fenti email címen, vagy Szánthó Rolandnál 2016.04.15–ig 12.00kor lehet

Korcsoport:

• 3.kcs fiú és leány 6 fő
  • 4.kcs fiú és leány 6 fő
  • 5-6.kcs fiú és leány 6 fő

Szabályok:

- A pálya mérete: 20x10m

- A csapatok minimum.3, max.6 főből állhatnak (3 csere).

- A pályán egyszerre 3-3 mezőnyjátékos tartózkodhat, kapus nincs! Cserélni folyamatosan lehet, előbb a lecserélt játékosnak kell elhagynia a pályát.

- A kapu előtt egy 90x90cm-es büntetőterület van, ahol nem tartózkodhatnak a játékosok. Ennek megszegéséért büntető jár.

- Büntető: a saját kapuelőtérből üres kapura végrehajtott húzás (ütés).

- A labdát kézzel és fejjel érinteni NEM szabad!

- A labdát lábbal csak egyszer szabad érinteni, utána az ütővel kell megjátszani.
Lábbal nem érhető el gól. Saját játékosnak nem szabad lábbal passzolni (szándékosan).

A lábfejet tilos térdmagasság fölé emelni!

- Védekezésnél egy térden szabad támaszkodni (a büntetőterületen kívül), két térd egyszerre nem érheti a talajt.

- Az ütőt csípőmagasság fölé emelni TILOS, ennek megszegéséért büntető jár!

- Az ütővel az ellenfél ütőjére vagy bármelyik testrészére ütni TILOS!

- Tilos az ütővel az ellenfél lábát akasztani, az ütőt a láb közé helyezni!

- Tilos az ellenfelet kézzel lökni, megrúgni, vállal durván lökni, gáncsolni!

- Tilos a játék közben felugrani, a labda elé vetődni, fekvő vagy ülő helyzetben a
labdát megjátszani.

- Szabálytalanságot követő szabad ütésnél, ill. az oldalvonalról történő beütésnél legalább 2m távolságot kell tartani a labdától a védekező csapat játékosainak.

Május 5. méta bajnokság  - (Felelős Testnevelő: Egri Tibor)

Kapcsolattartó: Egri Tibor

Jelentkezni a fenti email címen, vagy Egri Tibornál 2016.04.15–ig 12.00kor lehet

Korcsoport:

• 3-4.korcsoport 5fiú – 5 leány jelentkezhet

Az általános szabályok szerint a 20-30 méter hosszú, két rövidebb végén vonallal (métavonal)határolt pálya közepén található a különféleképpen megjelölhető – krétával felrajzolt, kövekből vagy fákból kirakott – cél (vár, tilos hely, méta).

Az egyik csapatot az ütők, a másikat pedig a kapók vagy fogók alkotják. A játék során a 60-70 centiméteres ütővel, tulajdonképpen bottal vagy husánggal (métabot, métaütő, kámpa, kampaverő, mángorló) felszerelkezett csapatok tagjai a vonal mögött felsorakoznak.

A kapók egyike az ütőknek sorra adogatja (vagy az ütőjátékosok dobják fel maguknak), a rongy-, bőr- vagy nemezlabdát, akik azt a lehető legerősebben és a legtávolabbra igyekeznek elütni a métabottal. Az elütést követő pillanatban az ütő elrohan a tilos helyre, ahol nem lehet a labdával megdobni, és ezt követően – ha a helyzetet úgy méri fel – ugyancsak szaladva igyekszik visszaérni a vonal mögé, ahol csapatának többi tagja várakozik. Mindeközben ha valamelyik fogó elkapja az általa elütött labdát, és még visszaérkezése előtt eltalálja vele a soros ütőt, a két csapat helyet cserél: az ütőkből lesznek a kapók, és fordítva, a kapókból az ütők vagy az éppen futó játékosból fogoly lesz. Ha a fogók egyike még röptében elkapja a labdát, ugyancsak szerepet cserél a két csapat.